Десет съвета как да избегнем покупката на неподходящо жилище

1. Лоша локация

Локацията е нещо, което не може да се поправи с ремонт или строителство. На всяка цена избягвайте: натоварените пътни артерии, близостта до ж.п. линии или летища, булеварди, на които предстои разширяване. Райони, застрашени от наводнение, също може да се окажат проблемни, съветват експертите в публикация на в. Таймс.

2. Влага и мухъл

Жилища, които трябва да се отбягват, са такива с очевидни дефекти. Но дори и "поправими" проблеми може да затруднят продажбата по-късно. Миризмата на влага би прогонила купувачите и наемателите веднага, въпреки че този проблем може да се поправи сравнително лесно.

3. Шумни съседи

Много е трудно да се продаде имот с шумни или арогантни съседи, съветват експерти. Купувачите искат да са сигурни, че се преместват в хубав район. На първо място трябва да се избягват жилища в съседство с големи кръчми и барове. Проблеми при продажбата могат да имат и апартаменти, разположени непосредствено над търговски обекти.

4. Проблеми с достъпа

Всичко, което е по-високо от третия етаж в сграда, в която няма асансьор се продава трудно. Това е особено в сила за по-луксозните квартали, където много купувачи търсят ниско строителство или поне хубав асансьор.

5. Лоша архитектура

Жилища с непривлекателен външен вид обикновено се продават най-трудно. Въпреки това подходящото вътрешно разпределение може донякъде да компенсира външния вид.

Избягвайте имоти с неправилни пропорции – например една голяма спалня и една много малка стая. Това е особено важно, ако искате да отдавате под наем жилището, тъй като наематели, търсещи две самостоятелни стаи, биха искали еднакви по големина помещения.

6. Неподходящ интериор

Купувачи, които искат да отдадат имота си под наем, със сигурност трябва да избягват имоти с извехтял интериор или такъв, който е отдавна демоде.

7. Недостатъчна осветеност

Естествената светлина е фактор от изключително значение, съветват специалисти. Освен в случаите, когато са умело осветени, жилища под земното ниво и такива, разположени в сянката на друга сграда, се продават и отдават под наем много трудно.

8. Невъзможност за преустройство

Има някои имоти в централните и исторически части на градовете, в които не могат да се правят никакви промени и преустройства. Това може да се окаже проблем при имоти, които не са реновирани. За тази цел най-добре потърсете услугите на адвокат, който да провери тези подробности.

9. Лошо управление

В това отношение е добре да се проучи компанията за управление, отговаряща за сградата, в която купувате имот. Поговорете с другите живущи в нея, за да сте сигурни, че общите части са добре поддържани.

10. Имоти с минало

Жилище, свързано с някакво престъпление, е много по-трудно за продажба. Въпреки това, докато едно кърваво убийство автоматично би отблъснало купувача, слухове за обитаващи духове няма непременно да го откажат. При къщите, обитавани от духове, купувачите или се влюбват, или ги намразват още от начало.

Източник: investor.bg